O intihardaki algı operasyonun aslı ortaya çıktı!

  • HABER7 

İstanbul’da bir AVM’de intihara teşebbüs eden 42 yaşındaki Yılmaz Çakır’ın, daha önce de 28 kez intihar teşebbüsünde bulunduğu ifade edildi.

Olay, dün akşam saatlerinde Maltepe’deki bir alışveriş merkezinde yaşanmıştı. İkinci kata çıkan Yılmaz Çakır, “Açım, çocuklar evde aç, geçinemiyoruz” diye bağırmıştı. Yılmaz Çakır, kendini kurtarmaya çalışan kişilerden dolayı anlık bir refleksle düştü. Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Yılmaz Çakır’ın vücudunda birçok kırık bulunduğu ve hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi.

Haber7’nin edindiği bilgilere göre, Yılmaz Çakır’ın 28’i intihara teşebbüsten olmak üzere toplam 30 suç kaydı bulunduğu; ayrıca “AVM çevresinde mendil satarak dilenen kişilerden olduğu” öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

DAHA ÖNCE DE KADİR İNANIR İÇİN İNTİHAR GİRİŞİMİNDE BULUNMUŞ!

Olayın sosyal medyada duyulmasının ardından medyada ve sosyal medyada Türkiye’de geçim sıkıntısı olduğu, intihar vakalarının arttığı öne sürüldü. Ancak Yılmaz Çakır’la ilgili gerçekler çok başka.

Çakır, 2014’te Beyoğlu’nda bir binanın çatısına çıkarak “Borcu olduğu için intihar edeceğini” söylemiş ve polislerin çalışması sonucu ikna edilmişti.

Çakır daha sonra 2018’te Ordu’nun Fatsa ilçesinde intihara teşebbüs etmişti, sebep olarak da Kadir İnanır’la görüşme isteğini öne sürmüştü.

Polislerin iki saatlik çabası sonucu ikna olan Çakır, “İstanbul’da da intihara kalkıştım onunla görüşebilmek için fakat beni kandırarak aşağı indirdiler. ‘Kadir İnanır ile görüştürüyorum’ deyip beni kandırdılar. Bana memleketi Fatsa’da olduğu söylendi. Ben de hemen buraya gelmek için yardım toplaya toplaya geldim. Buraya geldim ve kendisinin burada olmadığı görünce çok üzüldüm. Ben çocuklarıma bile oynadığı filmlerdeki karakterlerin isimlerini koydum. Kendisi ile bir kez görüşmek istiyorum. Ben onun çobanı olmak istiyorum. Küçüklüğümden bu yana geliyor ona karşı hayranlığım. Kendisi ile bir kez yüz yüze görüşsem dünyanın en mutlu insanı ben olurum” ifadelerini kullanmıştı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir