140journos’dan Fincancı yanıtı: Sorular 2 Şubat’ta maille iletildi

140journos’un Adnan Oktar ve örgütünü ele alan ‘Adnan’ belgeselinde Türk Tabipleri Birlği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı hakkındaki ithamların ardından başlayan tartışma sürüyor.

140journos belgeselde örgüt üyelerinin Fincancı’ya işkence raporu hazırlattığı ve soruşturmanın bu raporla ‘çöpe gittiği’ iddia ediliyor.

Belgesel ekibinin iddialarla ilgili sessiz kaldığını öne sürdüğü Şebnem Korur Fincancı, 140jourson’un kendisine ulaşmadığını belirtti. Fincancı, işkencenin ne olduğunu anlattığı açıklamasında iddialara ilişkin hukuki girişimde bulunacağını açıkladı.

‘YANITLARINIZA AÇIKLAMALAR VE YORUMLAR KISMINDA YER VERİLECEK’

140journos ekibi ise TTB Başkanı Fincancı’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya yine aynı yöntemle cevap verdi. Fincancı’ya 2 Şubat 2024’te gönderildiği belirtilen bir maile ilişkin ekran görüntüsü yayınlayan ekip, şu notu düştü: “Şebnem hanım merhaba, sorular belgesel yayınından önce aşağıdaki adreslerden tarafınıza iletilmiştir. tarafların haklarındaki iddialara cevaplarına platformumuz her zaman açıktır. sorularımızı açık olarak aşağıda da yeniden iletiyoruz. vereceğiniz yanıtlara belgeselin altındaki açıklamalar ve yorumlar kısmında yer verilecektir. bunun haricinde, serinin son bölümünde geniş çaplı bir cevap hakkı kullanmak isterseniz platformumuz bütün taraflara olduğu gibi size de açıktır.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir